امروز : یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
منتشر شده : فروردین ۲۵, ۱۳۹۸ | ۳:۲۱ ق.ظ ­ ­ کد خبر:45982 ­ ­

ترامپ با نماینده مسلمان کنگره آمریکا سر شاخ شد

ترامپ از ابتدای راه یابی این نماینده مسلمان به کنگره آمریکا، او را به طور مداوم زیر تیغ تیز حملات خود گرفته است.


پس از اینکه “دونالد ترامپ” در روز جمعه با انتشار یک ویدئوی تقطیع شده از اظهارات “ایلهان عمر” نماینده مسلمان کنگره آمریکا تلاش کرد تا دیدگاه‌های او را نسبت به جامعه آمریکا و حملات ۱۱ سپتامبر زیر سوال ببرد، واکنش‌ها و انتقادات گسترده‌ای نسبت به این اقدام ترامپ شکل گرفته است.

به گزارش سایت خبری مدآرا  ترامپ که طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته خود را با “ایلهان عمر” نماینده جوان ومسلمان کنگره آمریکا سرشاخ کرده است، روز جمعه با انتشار یک ویدئوی تقطیع شده ۴۳ ثانیه‌ای از اظهارات ماه گذشته “ایلهان عمر” در جمع مسلمانان ایالات کالیفرنیا، این نماینده را به تخفیف و کوچک شمردن عملیات تروریستی ۱۱ سپتامبر متهم کرد.

در این ویدئوی تقطیع شده ایلهان عمر درباره حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر می‌گوید: “برخی افراد دست به کاری زدند” و ترامپ قبل و بعد این اظهارات ایلهان عمر را در ویدئو نیاورده است.

در حالی که این نماینده مسلمان کنگره در این ویدئو از تاثیرات سوء حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر در حقوق و آزادی‌های مدنی مسلمانان آمریکا و اینکه پس از این حادثه با جامعه مسلمانان آمریکا همانند “شهروندان درجه دو” آمریکا برخورد شده، انتقاد کرده است.

برخی نمایندگان جمهوریخواه کنگره همنوا با ترامپ پس از انتشار این توییت ترامپ به ایلهان عمر حمله کرده و دیدگاه او را درباره حادثه ۱۱ سپتامبر زیر سوال بردند. “دان گرنشو” نماینده جمهوریخواه از ایالت تگزاس از جمله این افراد است.

او در واکنش به این توییت ترامپ در توییتی نوشت: نماینده تازه کار کنگره تروریست‌هایی را که هزاران نفر از مردم آمریکا را به خاک و خون کشیده‌اند را با عبارت ” برخی افراد دست به کاری زدند” توصیف کرده است؛ غیر قابل باور است.”

با این حال “نانسی پلوسی” رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با دفاع از ایلهان عمر و انتقاد از اقدام ترامپ در انتشار گزینش شده بخشی از اظهارات عمر در توییتر، ترامپ را به سوء استفاده سیاسی از حادثه ۱۱ سپتامبر متهم کرد.

سناتور “برنی سندرز” نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا هم با دفاع از ایلهان عمر، ترامپ را به حملات خطرناک و منزجرکننده علیه این نماینده مسلمان کنگره متهم کرد و سناتور “الیزابت وارن” یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از حملات ترامپ به ایلهان عمر انتقاد کرد.

“ایلهان عمر” نیز در واکنش به این اقدام ترامپ در توییتی نوشت:” من به کنگره نیامده‌ام که ساکت بمانم…هیچ کس حق ندارد عشق بی‌پایان من به آمریکا را مورد تهدید قرار دهد..

او با قدردانی از حامیانش گفت:” از شما به خاطر حمایت از من در برابر دولتی که نخستین تصمیم آن ممنوعیت ورود مسلمانان به خاک آمریکا بود، قدردانم. حمایت از مبارزه برای آمریکایی که متعلق به همه ماست.”

گفتنی است در بهمن ماه گذشته نیز اظهارات ایلهان عمر در انتقاد از دریافت پول سیاستمداران آمریکایی از سرمایه داران یهود، با حمله ترامپ مواجه شد و ترامپ به این نماینده زن مسلمان توصیه کرد به خاطر مواضع یهود ستیزانه از نمایندگی در کنگره آمریکا استعفا کند. ایلهان عمر اما با رد” انگ” یهودستیزانه ترامپ از مخاطبان خود بابت اظهاراتش عذرخواهی کرد و به ترامپ نیز توصیه کرد به خاطر سال‌ها نفرت پراکنی علیه مسلمانان، مردم بومی آمریکا، سیاه پوستان و زنان و.. از مخاطبان خود عذرخواهی کند.

ترامپ از ابتدای راه یابی ایلهان عمر به کنگره آمریکا به طور مداوم به او حمله کرده است./عصر ایران

Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download micromax firmware
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course

0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها,

آخرین اخبار

  • Webp.net-gifmaker-3-1.gif
  • Webp.net-gifmaker-4.gif
  • Webp.net-gifmaker-5.gif
  • 120-240.gif